לאכול בצנצנת

הרומאים נחלקים ביניהם.

יש מי שרואה ניגוד בין עירם החדשה והארצית להווייתם העתיקה. הם אלו שיקללו בעוברם בפיאצה ונציה אל מול המונומנט המפלצתי לכבודו של המלך ויטוריו אמנואלה השני, או ירגישו אי-נחת מול שפע השוק בקאמפו די פיורי תחת פסלו של ג'ורדנו ברונו שהועלה כאן על המוקד ב-1600, ומקום שריפת התלמוד היהודי. הרומאים האחרים, היצריים, מתנהלים מתוך החיבור של חייהם העכשוויים עם שרידי העבר, חיבור בין קודש לחול, בין העיר שלהם לאימפריות עתיקות יותר. הם אלו שרואים את ההישג הרוחני והתרבותי במוקד העצמה של רומא, ולא בממשלותיה המתחלפות תדיר.

רפאלה ונולי הוא "איש של חיבורים" ופועל מתוך הדו-שיח הבין-דורי של רומא, בה נולד וגדל. הוא מוכר בעיר כיוצר קליפים, מגלה כשרונות ושחקן קולנוע, בן-בית בסרטיו של הבמאי האיטלקי פאולו וירזי, אשר סרטיו האחרונים עטורי הפרסים "חיים משוגעים" ו"הון אנושי" הצליחו מאוד בארץ. את אהבתו למשחק ולקולנוע הוא משלב עם אהבה קולינרית ופתח ברומא כבר שמונה ברים ומסעדות. יחד עם חברו הטוב קרלו פילג'י הוא מנצח על "Il Barattolo"- בר-ספרייה המשלב תפריט בהשראת (אבל לא רק) המטבח הים-תיכוני עם משחקי חשיבה ואהבת קריאה. כאן אפשר לרכוש או להחליף ספרים (גם באנגלית) לצד מנות קטנות ומקוריות: פרמיג'אנה די מלנזנה, קישואים בפסטו וארוגולה, עוף בקארי עם אורז בסמטי ושקדים, סלמון עם פיסטוקים קצוצים, קוסקוס ירקות צמחוני, פסטה עם עדשים, ועוד. בסופי שבוע ולילות שישי המקום הופך במה קטנה ליוצרים חדשים ומפיק אירועי תרבות ומוזיקה, הרצאות וערבי קריאה אינטימיים. בלילות מגישים קוקטיילים צבעוניים וקינוחי טירמיסו עם פיסטוק, תות או אגוזי לוז. אבל לא תמצאו פה מיצי פירות ארוזים מראש ותשכחו מצלחות וכוסות. הכל- מלוח, מתוק ואפילו הקפה- מוגש בצנצנות זכוכית, כלי קבול בצורות ובגדלים משתנים.

רפאלה שמאס בכלי קרטון, מגשי אלומיניום וכוסות הפלסטיק שהגישו לו בארוחות בין הצילומים לסרטיו, אימץ מסורת עתיקה של שימור מזון איטלקי בצנצנות (מה שעוזר לשמור על טעמו של אוכל מבושל טרי ופותר בעיות פסולת). הוא נולד לתוך חיבור יצירתי כזה שמכבד וחושב על הסביבה. בניגוד לערים חדשות, למשל, האדריכלים הגדולים של רומא היו קשובים לאילוצי הסביבה הרומאית והשתלבו בה ביצירותיהם, כמו הנדסת המזרקות שמפיחות בטבעיות חיים באבן העתיקה.

רפאלה רואה בהגשה שלו בצנצנות מבית סבתא חיבור והמשך למסורות העבר ולא טרנד חדש, ממש כמו רומא שלו. מסיבה זו הוא גם בחר לפתוח את "Barattolo" ברובע בורגו, מרחק יריקה מכנסיית פטרוס הקדוש, טירת סנטאנג'לו ו"פרוזדור הוותיקן" שמחבר ביניהן. ברובע זה התאכסנו בעבר הצליינים של רומא אשר ביקשו להיקבר לצד האפיפיור הראשון. כך, רפאלה מחבר בין זיכרונות העבר והעכשיו. הוא נמצא בתפר עם רגל אחת בתוך הנוסטלגיה וההבנה שרומא נושאת עמה סיפורים גדולים ומפוארים מאיתנו. ולכן בצנצנות שלו יש קצת תחושה של אגדה.

לקוקטייל מנצח בלילות או לעורר קצת אחר צהריים של ילדות אחרי ביקור במוזיאוני הוותיקן.

Il Barattolo
Borgo Pio 192